Laster Arrangementer

Oslo

Café – LEVE Oslo

Kjære medlemmer og venner av LEVE Oslo Vi ønsker velkommen til Café LEVE mandag 4.mai. Tema: Vi viser filmen «Livet etter deg» med påfølgende samtale.
pexels-tyler-nix-1259808-2396220
Tema: Vi viser filmen «Livet etter deg» med påfølgende samtale.
«Livet etter deg» er en dokumentar om sorg, håp og fellesskap. Filmen følger Lidvar, Casandra, Sindre og Tone – fire mennesker som alle har mistet noen de elsker til selvmord.
Gjennom ærlighet, åpenhet og støtte fra fellesskapet finner de måter å leve videre på, selv når sorgen aldri helt slipper taket.
Filmen viser hvordan det å dele erfaringer kan gi håp, bryte isolasjon og redde liv. Den gir et sterkt innblikk i hvordan sorg og livskraft kan eksistere side om side, og hvordan fellesskap kan gi mot til å fortsette.
Dette er en utrolig fin film, men den kan også være sterk for mange å se.
Vi har vært så heldige å få Nina Danielsen som er med i filmen og har tatt aktivt del i prosjektet til å lede samtalen etterpå
Filmen varer i 52 minutter.
Her er link til mer informasjon om filmen: https://erfaringssentrum.no/artikkel-detalj/article/187884
Café LEVE er et sted hvor
– du kan treffe andre med tilsvarende erfaring som deg selv
– vi kan finne gjensidig støtte og forståelse
– etterlatte og fagfolk kan møtes
– du er like velkommen om du kommer alene eller sammen med en venn
– alle er velkommen uansett hvilket livssyn du har
Om du har vært på cafeen før eller kommer for første gang, er du like velkommen.
Vi serverer deg kaffe, te, frukt og kanskje en kake.
Cafe LEVE finner sted i Bygdøy alle 38, 0267 Oslo. Lokalet ligger vegg i vegg med Frogner Kirke hvor bl.a. 30 og 31-bussen stopper.

Detaljer for aktiviteten

Dato og tid

4. mai | 19:00 - 20:00

Bygdøy alle 38

Bygdøy alle 38,
Oslo,